Segakoor K.O.O.R. on noor kollektiiv, kes kogunes esimest korda 12. jaanuaril 2012 ja on sestpeale aktiivselt tegutsenud nii prooviruumis kui ka lavalaudadel. K.O.O.R.-i esimene, 1960.–1970. aastate Eesti koorimuusikat taaselustav täispikk kava kanti kuulajatele ette 2012. aasta kevadel Kõue mõisas. Järgnesid mitmed suuremad ja väiksemad ülesastumised; oma kavade kõrval on igal aastal esitatud ka kauneid suurvorme, mille ettekandmisel on tehtud koostööd suurepäraste solistide, kooride ja orkestritega. Tunnustusteks on ka osalemiskutsed superstaar Andrea Bocelli 2014. ja 2019. aasta Tallinna Lauluväljaku kontsertidele. Läbi on lauldud eesti koorimuusika paremik ning koori jaoks on olnud oluline Eesti heliloojate vähetuntud ja seni esitamata laulude kavva võtmine. Eesti Vabariigi 100-ndat juubelit tähistas K.O.O.R. suurejoonelise teleprojekti “Üks Koorilaul” ellukutsumise ja korraldamisega, selle raames salvestati ja kanti vabariigi erinevate kooride poolt ette 100 kaunist kodumaist koorimuusikapärli.
2018. aastal anti koostöös Valdur Mikita, Robert Jürjendali ja Kaido Kirikmäega välja K.O.O.R.-i esimene LP “Sõida tasa üle silla”. Keerulisel 2020. aastal tõi K.O.O.R. välja Mari Amori autorikava ja osales XII Rahvusvahelise festivali „Klaver“ avakontserdil Beethoveni Fantaasia klaverile, koorile ja orkestrile c-moll esitusel.
K.O.O.R. on osalenud ka erinevatel festivalidel ja konkurssidel:
- september 2021 rahvusvahelisel koorikonkursil “3rd Tokyo International Choir Competition” (online-kategoorias hõbedane preemia)
- juuni 2019 IX rahvusvahelisel koorifestivalil „Chernomorski zvutsi“ (peaauhind ja Raul Talmarile Bulgaaria muusikute ja tantsijate liidu diplom meisterliku koorijuhtimise eest)
- aprill 2016 rahvusvahelisel koorikonkursil Cork International Choral Festival 2016 (Heinrich Schütz-i nimeline eriauhind)
- juunis 2015 rahvusvahelisel koorikonkursil Crakovia Cantans 2015, ( I koht folkloori, gospeli ja popmuusika kategoorias, II koht segakooride kategoorias)
- juulis 2014, kohe pärast laulupidu, rahvusvahelisel koorifestivalil Llangollenis Wales’is, (rahvalaulu kategoorias III koht)
- aprillis 2013 XIII rahvusvahelisel koorifestivalil Tallinn 2013 (segakooride kategoorias II koht)
- septembris 2013 XX rahvusvahelisel õigeusu vaimuliku muusika festivalil CREDO (I koha diplom)
Raul Talmar (sündinud 1959) on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhtimise eriala. Alates 1976 laulis ta segakooris Noorus, aastatel 1991 – 2012 oli koori peadirigent. Aastatel 2003 – 2009 oli ta Eesti Segakooride Liidu juhatuse esimees. Raul Talmar on olnud Eesti Kooriühingu ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse nõukogu esimees. Käesoleval ajal juhatab ta peale K.O.O.R.´i Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli segakoori, on samas ülikoolis kooridirigeerimise dotsent ning ka Euroopa Koorimuusika Assotsiatsiooni juhatuse liige.
Alates 1993. aastast on Raul Talmar olnud noorte laulupidudel segakooride dirigent ja üldjuht ning 2011. aasta noorte laulu- ja tantsupeo „Maa ja ilm” programmijuht. Ta oli 2004. aasta üldlaulupeo kava juht ja 2009. aastal naiskooride liigijuht ning 2011. aastal XVI üliõpilaste laulupeol Gaudeamus Eesti programmi kunstiline juht. 2014. aasta üldlaulupeol oli ta nais- ja segakooride liigijuht ning 2019. aastal XXVII laulupeol naiskooride liigijuht.
Raul Talmar on oma tegevuse eest pälvinud aasta dirigendi tiitli, laulutaadi Gustav Ernesaksa koorimuusika peastipendiumi ja Valgetähe V klassi teenetemärgi.
Segakoor K.O.O.R.-i häälekaunistaja on Kaia Urb.