Kolmas salvestuspäev

Kolmas salvestuspäev

Announcement Date: 21/02/2016

„1 Koorilaul“ 3. salvestuspäeval sai Tallinna Reaalkoolis sedapuhku linti 15 laulu, nende seas nt Ehala ajatud laulud Nukitsamehest, vanameistrite Tormise ja Pärdi teosed ning mitmed noorema põlvkonna heliloojate teosed, mis tänaseks juba lauljate hinge pugenud.
3. salvestuspäev oli seekord enamasti meie kõige nooremate päralt: alustas tütarlastekoor Ellerhein Ingrid Kõrvitsa juhtimisel, seejärel võttis järje üle segakoor Vox Populi ja Tallinna Muusikakeskkooli Kammerkoor ning kohe peale neid särasid telekaamerate ees Eesti Raadio Laste Laulustuudio lapsed ja mudilased. Viimased tegid iseäranis särtsaka etteaste hoolimata nende ridu kõvasti harvendanud gripiviirusest.


Päeva lõpetas aga rohkearvuline ja võimas ERR Segakoor, kelle esituses kõlanud „Puudutus“ pani vana koolimaja ja kõikide kohalolijate südamed tükiks ajaks helisema.
Salvestasime ka mitmete laulude oma lood, ehk sissejuhatavad tekstid. Oma lauludest rääkinud Tõnis Kaumannile, Andres Lembale ja Rene Eesperele lisaks andsid vürtsi TTÜ arvutiteaduste professor Tanel Tammet, kes juhatas sisse A. Pärdi Aatomiku laulu, ja täheteadlane Martin Vällik, kelle mõtted läksid kaasa U. Sisaski teosele Omnis una.