Tutvustus

Segakoor K.O.O.R. on noor kollektiiv, kes kogunes esimest korda 12. jaanuaril 2012 ja on sestpeale aktiivselt tegutsenud nii prooviruumis kui ka lavalaudadel. K.O.O.R.-i eestvedaja on dirigent Raul Talmar ja liikmed nii tema enda pikaaegsed kaasteelised Nooruse koori päevilt kui ka paljud teised suure laulupagasiga inimesed. K.O.O.R.-i esimene, 1960.–70ndate aastate Eesti koorimuusikat taaselustav täispikk kava kanti kuulajatele ette 2012. aasta kevadel Kõue mõisas. Järgnesid mitmed suuremad ja väiksemad ülesastumised; oma kavade kõrval on igal aastal esitatud ka kauneid suurvorme, mille ettekandmisel on tehtud koostööd suurepäraste solistide, kooride ja orkestritega. Eraldi võib välja tuua osalemise superstaar Andrea Bocelli kontserdil, mis toimus 2014. aasta suvel Tallinna lauluväljakul.

K.O.O.R. on osalenud ka erinevatel festivalidel ja konkurssidel:

  • juuni 2019 IX rahvusvahelise koorifestivali „Chernomorski zvutsi“ peaauhind, Raul Talmarile Bulgaaria muusikute ja tantsijate liidu diplomi meisterliku koorijuhtimise eest
  • aprill 2016 rahvusvahelisel koorikonkursil Cork International Choral Festival 2016 (Heinrich Schütz-i nimeline eriauhind)
  • juunis 2015 rahvusvahelisel koorikonkursil  Crakovia Cantans 2015, ( I koht folkloori, gospeli ja popmuusika kategoorias, II koht segakooride kategoorias)
  • juulis 2014, kohe pärast laulupidu, rahvusvahelisel koorifestivalil Llangollenis Wales’is, (rahvalaulu kategoorias III koht)
  • aprillis 2013 XIII rahvusvahelisel koorifestivalil Tallinn 2013 (segakooride kategoorias II koht)
  • septembris 2013 XX rahvusvahelisel õigeusu vaimuliku muusika festivalil CREDO (I koha diplom)

RaulTalmarRaul Talmar (sündinud 1959) on 1982. aastal lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhtimise eriala. Alates 1976 laulis ta segakooris Noorus ja aastatel 1991–2012 oli koori peadirigent. Talmar juhatab praegu peale K.O.O.R.-i ka Tallinna Kaarli kiriku kontsertkoori ja on Tallinna Ülikooli koorijuhtimise eriala dotsent.Varasematel aastatel on ta juhatanud TTÜ Akadeemilist Meeskoori, Helsingi Kaubandusülikooli meeskoori, V. Klementi nimelise õmblusvabriku naiskoori, Pärnu kammerkoori Mattone, Tallinna Vene koorikapelli, üle-eestilist neidudekoori Leelo, segakoori Noorus ja TTÜ Akadeemilist Naiskoori. Aastatel 2003–2009 oli ta Eesti Segakooride Liidu juhatuse esimees, 2006 pälvis Eesti Kooriühingult aasta dirigendi tiitli. Ta on olnud Eesti Kooriühingu esimees.

Raul Talmar on olnud alates 1993. aastast noorte laulupidudel segakooride dirigent ja üldjuht ning 2011. aasta noorte laulu- ja tantsupeo „Maa ja ilm” programmijuht. Ta oli 2004. aasta üldlaulupeo kava juht ja 2009. aastal naiskooride liigijuht ning 2011. aastal XVI üliõpilaste laulupeol Gaudeamus Eesti programmi kunstiline juht. 2014. aasta üldlaulupeol oli ta nais- ja segakooride liigijuht. Raul Talmar on oma 2014. aasta tegevuse eest pälvinud laulutaadi Gustav Ernesaksa koorimuusika peastipendiumi, mis anti talle üle Eesti rahvusmeeskoori juubelikontserdil läinud aasta 16. novembril.

Comments are closed