Sünnipäevakontserdid Cyrillus Kreegi ja Kadri Voorand Trioga

Oma 5. sünnipäeva tähistab K.O.O.R. veebruari alguses põnevate kontsertidega Raplas, Pärnus ja Tallinnas, tuues koos Kadri Voorand Trioga lavale Cyrillus Kreegi kooriloomingu, seda nii klassikalise koorimuusika kui ka jazzi võtmes.

Peamiselt kõlab kontserdil Kreegi ilmalik koorimuusika, sekka siiski ka mõned vaimulike rahvalaulude seaded. Kõrvuti tema tuntud lauludega, nagu „Maga, maga, Matsikene“ või „Mis sa sirised, sirtsukene“, kõlavad ka harvem esitatud lood, näiteks „Vihaga”. Et laval on samaaegselt kaks täiesti eripalgelist koosseisu, kuulebki samal kontserdil ka Kreegi muusikat kahes vastanduvas esituses, mis samas ka üksteist täiendavad. Koorimuusikas tuntud rahvalauluseaded kõlavad kohe ka uues kuues, kui oma nägemuse esitab Kadri Voorand, on iseloomustatud kui julget ja loomingulist džässlauljatari ning vokaalakrobaatika meistrit. Vahel võtab ta koorigi oma põnevate kultuurikeerdudega improvisatsioonidesse kaasa. Kontserdil musitseerib Kadri trio koosseisus koos Mihkel Mälgandi ja Paul Danieliga.

Cyrillus Kreegi muusikat Kadri Voorand Trio ja K.O.O.R.i esituses saab kuulata 2. veebruaril kell 19.00 Rapla Kultuurikeskuses, 3. veebruaril kell 19.00 Pärnu Kontserdimaja kammersaalis ja 4. veebruaril kell 17.00 Tallinna Lauluväljaku klaassaalis. Piletid Piletilevist ja tund enne algust kohapealt.

Comments are closed