„Üks koorilaul“ on Eesti Kooriühingu aastapreemiate kahekordne laureaat

Telesaatesari „Üks koorilaul“ sai Eesti Kooriühingu aastakontserdil 21. jaanuaril suure tunnustuse osaks, pälvides laureaadi tiitli kahes kategoorias. „Üks koorilaul“ on aasta tegu 2016, koorilaulusaate projektijuht Kristiina Randoja aga aasta korraldaja 2016.

Eesti koorilaulu tutvustav saatesari „Üks koorilaul“ jookseb ETV eetris alates 3. septembrist 2016 ja toob kahe aasta vältel vaatajateni kokku 101 koorilaulu. Eesti siiani mastaapseima koorilaulu tutvustava saatesarja vältel saab kuulda nii üldlaulupidudel kõlanud aegumatuid laule kui ka Eesti koorimuusika uudisteoseid. Kümnes erinevas kontserdipaigas toimunud laulude ja nende tutvustuste salvestamisel osales kokku 37 koori, u 1500 lauljat ja 87 lugude jutustajat.

Teleesituse järel koondatakse laulud HD formaadis videokogumikuks, millest saab väärikas visiitkaart Eesti koorilaulule ning kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks.

Teleprojekti „Üks koorilaul“ kutsusid ellu segakoori K.O.O.R. liikmed. K.O.O.R.is laulab ka koorilaulusaate projektijuht, aasta korraldaja 2016 laureaat Kristiina Randoja, tehes saate produtsenditööd oma igapäevase töö kõrvalt inseneribüroos Tehnolabor. Saatesarja kunstiline juht on K.O.O.R.i dirigent Raul Talmar, kes on ühtlasi Tallinna Ülikooli õppejõud, samuti on ta avalikkusele tuntud paljude kooride juhina ning üldlaulupeo dirigendina.

Eesti Kooriühingu aastapreemiate galakontserdiga, mis toimus tänavu 14. korda, väärtustatakse koori- ja puhkpillimuusika valdkonnas tegutsevaid inimesi ja kollektiive ning tunnustatakse valdkonna toetajaid ja koostööpartnereid. Kooriühingu aastapreemiate 12 kategoorias esitati tunnustamiseks kokku 79 nominenti, neist 6 aasta korraldaja ja 7 aasta teo kategoorias.

Comments are closed